KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Üniversite - Sanayi - Kamu İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi

ÜSKİM’de “Girişimcilik ve İş Geliştirme Faaliyetleri Programı” Tanıtımı Gerçekleştirildi-24.10.2018

Üniversitemizde öğrenim gören Yabancı Uyruklu ve Türk öğrencilere yönelik “Girişimcilik ve İş Geliştirme Faaliyetleri Programı”nın eğitimi 19 Ekim 2018 Cuma günü ÜSKİM Konferans Salonunda saat 14.00 ve 16.00’da iki oturumla Arapça ve Türkçe olarak gerçekleştirildi. Stichting SPARK ve SİAD işbirliğiyle düzenlenen etkinliklere katılan öğrencilere Merkezimiz Ar-Ge Koordinatörü Dr.Öğr.Üyesi İbrahim Karteri ÜSKİM’de yürütülen projeler, yapılan faaliyetler, yapılan test ve analizler hakkında bilgiler verdi.
Saat 14.00’te yabancı uyruklu öğrencilere yönelik sunumu Proje Koordinatörü Osama Muhanna yaptı. Programa İl Göç İdaresi Müdürü Harun Demirkol da katıldı. Saat 16.00’da Türk öğrencilere yönelik sunum ise eğitmen Mustafa Hilmi Aybaş tarafından verildi. Programlar kapsamında öğrencilere SİAD ve SPARK Tanıtımı, Girişimcilik ve İş Geliştirme Faaliyetleri Programı’nın tanıtımı ve başvuru süreci hakkında bilgiler verildi.
Üniversite-sanayi-kamu işbirliğiyle doğrudan bağlantılı bir etkinliğe ÜSKİM’de ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli etkinliğin hem öğrencilere girişimcilik ve iş geliştirme konularında yetkinlik kazandırılması hem de Merkezimizin Üniversitemiz öğrencileri tarafından da bilinirliğinin artmasını sağladığını belirterek katılımcılara ve katkıda bulunanlara teşekkür etti.