KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Üniversite - Sanayi - Kamu İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi

Üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ ın ÜSKİM Ziyareti-18.04.2018

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kadir Saltalı ile beraber 17 Nisan 2018 tarihinde Merkezimizi ziyaret etti. Laboratuvarlarda incelemelerde bulunan Rektör Can’a laboratuvar sorumluları laboratuvarlar ve yapılan analizler hakkında bilgiler verdi. ÜSKİM Müdür Yardımcıları Doç. Dr. A. Hakan Kurt ve Dr. Öğr. Üyesi Alaaddin Gündeş, Genel Koordinatör Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Ceyhan, Ar-Ge Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Karteri, Sanayi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi M.Hakan Morcalı ve ÜSKİM personellerinin de hazır bulunduğu ÜSKİM Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programda ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli ÜSKİM hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı.

Üniversitedeki akademisyen ile sanayici arasında karşılıklı güvene dayalı, devamlılığı esas alan işbirliğini sağlama mantığı ile ÜSKİM’de çalışmaların yürütüldüğünü kaydeden Doç.Dr. Şekkeli daha önce akademiye daha fazla hizmet verilen merkezde sanayi ayağını güçlendirmeye yönelik çalışmaların yoğunlaştırıldığını ve bu kapsamda yüzlerce işletmeye ziyaret gerçekleştirildiğini belirtti. Bu çalışmalar neticesinde ÜSKİM’de sanayi payının yaklaşık % 45’lere yükseltildiğini kaydeden Şekkeli, bu sayede ÜSKİM’in tanınırlığını artırdıklarını kaydetti. Programda Sanayi koordinatörü Dr.Öğr.Üyesi M. Hakan Morcalı’da istatistiki verilerle ÜSKİM’e ilişkin bilgilendirme içeren genel bir sunum yaptı.

Yapılan sunumların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Niyazi Can sanayi ile ilişkileri güçlendirmenin temel politikaları olduğunu ifade ederek “Üniversitemizi daha ileri götürelim derdindeyiz. Yoğun bir gündemle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hassaten katılıma dayalı bir yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz. Üniversitemiz muazzam bir büyüklüğe ulaştı. Hep birlikte daha ileri noktaya taşıyacağız. Hep birlikte güzel işler yapacağız. Yönetim olarak sizlere de her türlü desteği de vereceğiz.” dedi. ÜSKİM’de yapılanları yerinde görmekten memnuniyet duyduğunu ve çok önemli analizler ile çalışmalar yapıldığını bunları da üniversitemizin imajını güçlendirecek çalışmalar olarak ilgili yerlerde anlatacağını belirten Rektör Can yapılan sunumlar ve çalışmalar dolayısıyla ÜSKİM tüm personeline teşekkür etti.